Oferujemy Ci nasze owoce i ich przetwory w możliwie jak najbardziej skróconej drodze – od pola, do stołu. Wpisujemy się tym samym w ideę krótkich łańcuchów dostaw i propagowanie zakupów bezpośrednio od producentów rolnych. Poza oczywistymi korzyściami dla obydwu stron, które dokonują transakcji bez pośrednika, tworzy się unikatowa możliwość spotkania się i poznania sposobu wytwarzania naszych owoców i soków. Skracając łańcuch dostaw żywności możemy kontrolować każdy etap: od wytworzenia, aż pod Twoje drzwi i zaoferować produkt najwyższej jakości. Takie jest nasze założenie.
Stworzyliśmy POLA SMAKU w ramach operacji pod nazwą: Skrócenie łańcucha dostaw do Konsumenta, utworzenie oferty wspólnej produktów w ramach grupy pod nazwą POLA SMAKU oraz realizacja strategii współpracy przekładającej się na wzrost konkurencyjności i możliwości sprzedażowych. W opracowaniu wniosku wspierał nas aktywnie wiedzą i radą, Pan Mariusz Porębski, broker innowacji ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej ( Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie) w ramach działania „Współpraca” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: konsolidacja sprzedaży produktów rolnych i ich przetworów 5 podmiotów – gospodarstw rolnych, w ramach platformy internetowej: www.polasmaku.pl, których właściciele prowadzą wspólne działania informacyjno-promocyjne, sprzedaż i jej ewidencjonowanie, w zakresie określonym w RHD oraz dostawach bezpośrednich dla poszczególnych gospodarstw. Członkowie operacji przyjmują wspólne logo: POLA SMAKU, a ich produkty, oferowane w ramach wspólnej sprzedaży, będą opatrzone informacją o pochodzeniu, składzie oraz sposobie wytwarzania tej żywności i kierowane do konsumentów w ramach województwa, w którym funkcjonują dane gospodarstwa oraz województw sąsiadujących.
W ramach działania „Współpraca” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wspierane jest tworzenie i funkcjonowanie Grup Operacyjnych na rzecz innowacji, zrzeszających m.in. rolników, ale również jednostki naukowe, przedsiębiorców, posiadaczy lasów oraz podmioty doradcze. Grupy te, w ramach swojej działalności opracowują nowe rozwiązania, które mogą następnie znaleźć szerokie zastosowanie i wpłynąć na zwiększenie innowacyjności polskiego rolnictwa. Działanie pozwala w dłuższej perspektywie zwiększyć swoją konkurencyjność i wzmocnić obecność na rynku.
Środki finansowe przyznane na realizację operacji:
– ze środków EFRROW: 206 797,50 ZŁ, co stanowi 63,63% przyznanej pomocy na realizację operacji,
– z krajowych środków publicznych: 118 202,5- zł, co stanowi 36,37% przyznanej pomocy na recyklizację operacji.
Zobacz rezultaty projektu:
Zobacz sprawozdanie z realizacji zadania:
Zobacz ewidencję naszej sprzedaży: